14 Ocak 2011 Cuma

istanbul...

12 Ocak 2011 Çarşamba

AJANDA OCAK'11... SERGİ

“Şeylerin Arasında”-“Between the Things”

Çağdaş Sanatçı Güneş Oktay “Şeylerin Arasında” – “Between the Things” sergisi ile 14 Ocak 2011 tarihlerine kadar ALANistanbul’da!
Tuval, kağıt, ahşap üzerine karışık teknik, video sanatı ve ses enstalasyonu ile genç çağdaş sanatçı Güneş Oktay şeyler ile aramızdaki ilişkiyi kavramsal zeminde irdeliyor. Yazının lekelere, lekelerin anlamlı-anlamsız formlara, seslerin gürültüye dönüşüm süreçlerine odaklanan sanatçı, kendi bireysel deneyimleri üzerinden kişi ile kendisini çevreleyen nesneler dünyası arasındaki algılama biçimlerinin muğlaklığını güncel sanatın plastik, görsel ve işitsel mediumlarını kullanarak tek bir sergi ile izleyiciye aktarmayı hedefliyor.
Sanatçı ALANistanbul’un sergileme mekanlarında, farklı ifade araçlarını birbirleriyle kimi zaman yakınlaşan, kimi zaman uzaklaşan ve kimi zaman da bir arada etkileşim halinde; faklı parçalar ile sergi bütünlüğü arasında geçişli, girift ve gerilimli ilişkiyi, şeyler ile kendisi arasındaki ilişkiye benzer olarak bir araya getiriyor. İzleyiciyi metinselliğin estetikleştiği yeni algılama kapılarına yöneltiyor.
“Algılarım açık herkesin konuşmalarının kaydını tutarken çevremdeki her olayı da belleğime yazıyorum. Tüm bu kayıtlar bende farkında olarak ya da olmayarak izler bırakıyor. Çok düşünmek, çok dinlemek, çok duymak, çok görmek, çok çok çok yapmak artık olanların değerini yitirmesine yol açarken anlamsızlaşmaya ve yük olmasına neden oluyor. Bu yoğunluk, fazlalık bir süre sonra hazmedilemeyerek bir yerden dışavuruluyor.

Şeyler:
Duyduklarım, dinlediklerim, söylediklerim, gördüklerim, düşündüklerim, yaptıklarım, yapamadıklarım, söyleyemediklerim, duyamadıklarım, duymak istediklerim, söylemek istediklerim, görmek istediklerim, yapmak istediklerim, olmak istediklerim…”

ALANistanbul I Galip Dede Caddesi No:24/11 Kat: 4 Tünel Beyoğlu / İstanbul / Türkiye
Telefon +90 212 292 0414
www.alanistanbul.com

'Tanımlanabilen Figürler'

Doğan’ın heykellerinde, malzemenin kendi organik formuna çok fazla müdahele etmeden, izleyicinin hayal gücünü sınayan bir biçimsel ifade benimsenir. Soyut ile fügüratif arasındaki sınırları belirsizleştiren yapıtlarında malzemeyi işleyerek ve birleştirerek üç boyutlu konstrüksiyonlarının adeta parçalara ayrılmış, iki boyutlu yüzeye yazılmış birer yansıması olarak görülebilinir.

Yuvarlak, kıvrımlı, yumuşak, organik biçimlere karşın dik açılı, keskin, sert, geometrik biçimlere dönüşmüş; birbirinden son derece farklı biçimsel ayrıntılar dikkati çeker. Zaman zaman organik biçimlerle katı geometrik biçimlerin iç içe geçtiği bronz heykellerde iç ve dış arasında taşıdığı şeffaflık onlara son derece hafif bir görünüm kazandırmıştır.
Bronz heykellerin yanısıra bronz ve ahşabın bir arada kullanıldığı figuratif heykellerinde yer aldığı 5 – 23 Ocak 2011 tarihleri arasında Filiz Öztürk Doğan’ın “Tanımlanabilen Figürler” isimli heykel sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.
Yer: Galeri Selvin
Tarihler: 05.01.2011~23.01.2011
Telefon: 0212 263 74 81
Adres: Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy, Beşiktaş İstanbul

 

9 Ocak 2011 Pazar

Farklı Birşeyler...

Geçtiğimiz günlerde Kanyon'da açılan habitat, aydınlatmadan, mutfak ve banyo aksesuarlarına, mobilyadan, koltuğa, dekoratif tasarımlara kadar ev için gerekli ne varsa bulabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesine sahip. Farklı tasarımları, yorumları sevenler için keyifli bir yer...

habitat'tan seçtiklerim...
KROSS- habitat
Siyah telden yapılmış duvar süsü evinizin her duvarına yakışacak veya hediye olarak alınabilecek bir tasarım. Düz formlardan hoşlanmayanlar için çiçek motifi gibi farklı tasarımlarda mevcut.
Telden duvar süsü.
Ürün Özellikleri
Modern Duvar Süsü
Boyut: G90 x Y90 x D3.5cm
Renk: Bronz rengi
Materyal: Çelik
Model No: 991132
115 TL KDV DahilFILLY BASE- habitat
Metalik cilalı plastik masa lambası tabanı. Siyah ve metal rengi mevcuttur. FILLY dekoratif ampul veya enerji tasarruflu kompakt florasan ampul kullanımına uygundur. Büyük modelleri yaldızlı siyah renkte, küçük modelleri tunç renginde mevcuttur.
Ürün Özellikleri
Masa Lambası Kurşun Rengi
Boyut:D8 x Y12cm
Renk:Metal Rengi
Model No: 994618
20 TL KDV DahilFLAP- habitat
Analog flap saatler
Ürün Özellikleri
Flap Saat Küçük
Boyut:G25 x Y10 x D25cm
Materyal:Plastik
Model No: 961758
275 TL KDV Dahil

 

 

 

RIBBON- habitat
Kurdele şekilli çelik masa lambası. Çarpıcı formu, bir kağıt bant kullanılarak mükemmelleştirildi; sonuç, parlak yüzeylerinden ışık saçan eşsiz bir masa lambası.
Ürün Özellikleri
Grı Metalık Masa Lambası
Boyut:G26 x Y51 x D34cm
Renk:Gri Metalik, BAKIR, BEYAZ
Materyal:Metal
Model No: 980370
495 TL KDV Dahil

ELECTRA- habitat
Ürün Özellikleri
Kenarları Işıklı Akrilik Duvar Aydınlatması
Boyut:G60 x Y60 x D22cm
Renk:Çok Renkli
Materyal:Akrilik. Cd Ve Nesne Saklama
Küpleri İçerir.208 Cd Tutar. Sağlanan Ampuller: T5-3 X 13W. Elektrik Sınıfı, 2,220 240V'Dir. Maksimum Yük: 30Kg.
Model No: 957928
990 TL KDV Dahil


KARYAN- habitat
Çeşitli boyutlarda, rengarenk ve kaliteli sakmala kutuları her zevke hitap etmekte...
Kumaş kapaklı Mendong saklama kutuları ve kirli çamaşır kutusu.
Ürün Özellikleri
Mendong - Kumaş Kutu Orta Boy
Boyut:G35.5 x Y17 x D22cm
Renk:Edamame Yeşili
Materyal:Mendong Ve Kumaş
Model No: 954448
75 TL KDV Dahil